Skip to main content

Ten Tonunuza Uygun Ruj Bulmanın Kolay Yolları

Aynı rujun arkadaşınızda mükemmel görünüp siz de korkunç görünmesinin sebebi ne olabilir ki?Bunun sebebi o ruj renginin senin ten tonunla uyumsuz olmasıdır.

Ten tonu ,ten renginden farklıdır ve basit bir şekilde sıcak veya soğuk şeklinde kategorize edilebilir.Ruj renginizi doğru bir şekilde belirleyebilmeniz için öncelikle ten tonunuzu belirlenmeniz gerekmektedir.İşte size doğru ten tonunuzu bulmanız için birkaç ipucu;
1-Renkleri Eşleştirmek:Turuncu ve pembe renginde bir allık alın ve her bir yanağınıza bir rengi uygulayın.Aydınlık bir ortama gidin ve hangi rengin daha iyi göründüğüne dikkatlice belirleryin.Eğer pembe rengi diyorsanız,sizin ten tonunuz soğuk ton,eğer turuncu diyorsanız ise sizin ten tonunuz sıcak ton.
2-Damar Metodu:Damarlarınıza iyice bakın ve eğer damarlarınız mavi ise sizin ten tonunuz soğuk;eğer yeşil gözüküyorsa ten tonunuz sıcak demektir.
3-Metal Eşleşmesi:Eğer gümüş renkli mücevherler size daha çok yakışıyorsa siz soğuk ten tonuna sahipsiniz demektir,eğer altın renkli mücevherler daha şık duruyorsa sıcak ten tonuna sahipsini demektir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ten tonunuzu belirledikten sonra,artık ruj gölge renginizi belirleyebilirsiniz.Sıcak ten tonuna sahip bayanlar;toprak rengi,kahverengi,sarı ve krem rengi gibi renkler ile daha güzel görünürler.Soğuk ten tonuna sahip bayanlar ise kırmızı,mavi,mor gibi renklerle daha iyi bir görünüme sahip olabilirler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

Artık ten tonunuzu biliyorsunuz ve hangi rengin size daha çok yakışacağınızı belirleyebilirsiniz.Güzel,sağlıklı ve uzun bir ömür sizlerin olsun…

admin

Hayat dolu,neşeli araştırmayı seven ve araştırdıklarını etrafındakilerle paylaşan uçuk şahıs

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.