Skip to main content

Teras Dekorasyonu Önerileri

Teraslı bir eve sahipseniz dinlenme ve rahatlama bakımından oldukça şanslısınız. Evinizin en güzel köşesi haline getirebileceğiniz teraslarda kendinize uygun stillerde eşyaları bir araya getirerek yepyeni oturma alanları yaratabilirsiniz.

1- Ferah Teras Dekorasyon Önerileri

Terasınızda daha ferah bir alan istiyorsanız; yan kısımları camlarla çevrelenmiş bir örnekten faydalanabilirsiniz. Yan kısımlarda duvar yerine kullanacağınız camlar ortamın daha ferah gözükmesini sağlayacaktır. Daha sade ve açık renkli koltuklar ferah teras dekorasyonu için ideal eşyaları oluşturur.

teras-dekorasyonu-2015

2- Küçük Alanlar İçin Teras Dekorasyon Önerileri

Küçük bir teras alanınız varsa ufak bir masa ve iki sandalyeden yararlanarak terasınızı bir dinlenme köşesi haline getirebilirsiniz. Beyaz masa ve kullanılan eşyalardaki pastel renkler küçük terası daha kullanılabilir bir hale getirecektir. Yeriniz varsa zemine bir kaç renkli çiçek koymayı unutmayın.

Teras-Dekorasyon-Önerileri

3- Renkli Teras Dekorasyon Önerileri 

Renkli bir karakteriniz varsa ve her yerde bol bol renk görmek istiyorsanız renkli dekorasyon önerilerinden yararlanabilirsiniz. terasta kullanılan duvar yerine renkli plastik öğeler yerleştirerek teras ortamına enerjik bir hava verebilirsiniz. Kullanacağınız masa ve sandalyeler rengi dengelemek için daha sade tonlardan seçilmelidir.

renkli-teras-dekorasyonu

4- Rustik Teras Dekorasyon Önerileri

Doğal bir hava yakalamak istiyorsanız terasınızda ahşabın gücünden yararlanmanız mümkün. Rustik teras dekorasyonlarında ayna, şömine ve odun parçalar kullanılır. Ufak ve odundan meydana gelen bir oturma alanı rustik teras dekorasyonunu iyi bir şekilde tamamlayacaktır.

ddekor-bahçe-ve-teras-dekorasyon-fikirleri-9

5- Zamansız Alanlar İçin Teras Dekorasyon Önerileri

İş yerinde veya beklemediğiniz bir yerde oluşturulan dinlenme alanları genellikle zamansız köşeler olarak bilinir. Hiç beklemediğiniz bir yerde piknik alanı olması gibi. Zamansız teras alanları genellikle iş yerlerinde bulunur ve dizayn şekli ruhu dinlendirici renklerle yapılır. Hasır koltuklar ve sizi rahat ettirecek yastıklar zamansız alanlı terasların dikkat çekici öğelerindendir. Bu teras türlerinde pastel renkli çiçekler kullanılarak ortamın betonerme havası bozulmaya çalışılır. Çalışanlar için iyi bir dinlenme alanı olan bu köşelerde çayınızı yudumlayarak iş stresi için kendinize beş dakika zaman ayırabilirsiniz.

modern-teras-dizaynı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.