Skip to main content

Tesettür Moda 2016 Kapalı Gelinlik Modelleri

Günümüzde açık gelinlik modellerinin yanı sıra daha üsturuplu giyinmek isteyenler için kapalı gelinlikler de tasarlanıyor. Geçmişin aksine kapalı gelinlik modelleri artık daha fazla çeşit ile karşımıza çıkıyor. Blue Vera, Elie Saab ve daha birçok gelinlik markası kapalı tarzda modellere koleksiyonlarında yer veriyor. 2016 kapalı gelinlik modelleri konusunda fikir verici bir yazı hazırladık.

 

Prenses gelinlik modelinin sık kullanıldığı kapalı gelinlikler genellikle sadeliği ile dikkat çekiyor. Etek bölgesi sade olan bu modeller bel kısımlarındaki işlemeler ile hareket kazanıyor. Başka bir model ise kuyruklu olan tasarımlar. Bu modellerde göğüs bölgesinde taşlar ve işlemeler kullanılıyor ve kollar bol bırakılıyor. Arka kısmından uzatılan kuyruk detayı ise zarif bir hava katıyor.

 

Kapalı gelinlikler arasında son yıllarda Osmanlı sultanlarından esinlenilen kaftanı andıran modeller ön planda. Başlıkları oldukça işlemeli olan bu modeller göğüs bölgesinde düğme detayı ile dikkat çekiyor. 2016 kapalı gelinlik modelleri dantelin kullanıldığı zarif tasarımlara da yer veriyor. Kol ve sırt bölgesinde kullanılan danteller gelinlere zerafet katıyor.

 

İşleme, taş sevmeyenler için göğüs bölgesinde gül, çiçek motiflerinin yer aldığı yada tamamen sade bırakılan tasarımlar alternatif oluşturuyor. Ayrıca baştan aşağı tül ile yapılmış olan gelinlikler zarif ve şık durmaktadır. İşlemelerin sadece etek uçlarında kullanıldığı tasarımlar yine sade ve şık bir görünüm oluşturmaktadır. Omuzları dar olan gelin adayları için Elie Saab markasının kayık yaka göğüs bölgesi tülden olan zarif modelini öneriyoruz.

Tesettür Moda 2016 Kapalı Gelinlik Modelleri Resimleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.