Skip to main content

Tesettürlü bayanlar abiye seçerken nelere dikkat etmeliler

 

 

 

 

 

Bir davete veyahut yakınınızın nişanına katılıyorsanız sade bir kıyafetin üzerine bir türban modeli yaptırmak çok sakıncalıdır. Tesettürlü bayanlar tesettür abiye seçiminde biraz daha sadeliği ön plana çıkarmaktan yanadırlar.Tesettürlü bayan camiasında şöyle bir genel kanı mevcuttur;Nasıl ki saç yapılmak zorundadır aynı şekilde türbanlılar için de türban da aynı şekilde yapılmak zorundaymış gibi düşünülmekte.

 Fakat böyle bir zorunluluk yok aslında.Yani eğer gelinseniz kıyafetinize uyumlu bir şekilde sade bir detay uygulanılabilir.Fakat kalkıp çiçekler , drapeler , taşlar uygulatıp da olduğunuzun dışında görünmenin gereği yok. Tesettür abiyenizi eşarbınızla bütünleştirirken eşarbınızı normal bağlayış şekli ile bağlayıp üzerine  bir şal detayı veya küçük aksesuar detayı gibi küçük uygulamalar eklenebilir.Abiye kıyafetlerde eşarp tercihi yaparken kıyafetin tonu ile eşdeğer tonlarda kombinasyonlar yapmanız veya ton geçişi uygulamanız gerekiyor.

Yalnız eşarp tercihinde kumaş dokusu birbirini tamamlamalı. Aksesuar tercihi yaparken de çok yoğun aksesuardan kaçınmalı, çok iddalı tercihle yapılmamalı, daha soft daha pastel olgular tercih edilmeli. Bir davete katılırken yakınlık derecesine göre kıyafet tercihi yapmalısınız. Bu tip kıyafet tercihi yaparken içersinde zıt renkler  olan abiyeleri tercih edebilirsiniz.Örneğin siyahın üzerine kırmızıyı vurgulamak gibi veya lacivertin üzerine toprak tonlarını veya yeşilin üzerine hardal tonlarını uygulayabilirsiniz.Tekrardan hatırlatmak gerekirse renk geçişlerinde uyumlu olmanız şıklığınız açısından oldukça önemlidir.

admin

Hayat dolu,neşeli araştırmayı seven ve araştırdıklarını etrafındakilerle paylaşan uçuk şahıs

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.