Skip to main content
Travazol krem nedir ne işe yarar

Travazol Krem Nedir? Nasıl Kullanılır?

Travazol krem mantar hastalığı tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Ayrıca cilt üzerindeki bazı bakteriyel enfeksiyonlar, alerjik durumlar, egzama ve iltihaplanma türleri üzerinde iyileştirici etkiye sahiptir.

Vücuttaki kaşıntı, ağrı, yanma hissi gibi birçok sorunun çözümü için kullanılır. Ayrıca bebeklerde ve yetişkinlerde döküntü türlerini çözmek için kullanılan en etkili kremdir. Uygulandıktan 1 saat sonra cilt tarafından tamamen emilir ve tedaviye başlar. Kullanımı doktorun önerisine göre günlük olarak belirlenmelidir. Travazol krem birçok cilt sorununda 2 hafta düzenli olarak kullanıldığında sonuç almanızı sağlayan etkili bir kremdir.

Travazol Krem nedir?

Travazol krem egzama ve ağır enfeksiyon tedavisi için kullanılmaktadır. 15 gr tüp olarak üretilmektedir. 10 mg izoknolazol nitrat ve 1 mg diflukortorat valerat içerir. Bu bileşenler bakteri ve virüslerin yok edilmesinde etkilidir.

Doktor önerisi olmadan kullanılmamalıdır. İçeriğinde yer alan aktif maddelere karşı alerjiniz varsa, hastalığınız üzerinde ilave alerjik reaksiyon etkisi yapabilir. Travazol krem, bakteri ve virüsler için etkili olsa da, herpes virüsü için etkili değildir. Ayrıca bu ilacı suçiçeği ve kızamık gibi hastalıklar için kullanmak sakıncalıdır.

Travazol Krem ne için kullanılır?

Travazol krem geniş bir kullanım alanına sahiptir. Travazol kremin nasıl kullanıldığını, ne işe yaradığını ve ne için kullanıldığını paylaşmak istiyorum.

Döküntü Tedavisi İçin Travazol Krem

Travazol krem döküntü tedavisinde çok etkilidir. Vücuda uygulandıktan sonra bölge açık tutulmalı, hava almalıdır. Uyguladıktan sonra sıkı giyinmekten kaçınılmalıdır. Ayrıca, daha iyi bir hava sirkülasyonu sağladığı için pamuklu giysileri tercih etmeniz tavsiye edilir.

Travazol Krem ile Vajinal Kaşıntı ve Mantar Tedavisi

Birçok kadın travazol kremin vajina için kullanılıp kullanılmayacağını merak ediyor. Travazol kremin kaşıntı ve mantar tedavisi için birçok faydası vardır. Vajinal kaşıntı veya mantar hastalığından mustaripseniz, bölgeyi her gündüz ve gece temizlemeli, her gün iç çamaşırı değiştirmeli ve kıyafetlerinizi yüksek sıcaklıklarda yıkamalısınız. Vajinal bölgeyi temizledikten sonra travazol kremi uygulayabilirsiniz.

Travazol Krem yüze uygulanır mı?

Travazol krem daha çok egzama, enfeksiyon ve tahriş için kullanılsa da, yüz lekeleri üzerinde de iyi bir etkisi vardır ve cildi taze tutar. Bu yüzden birçok insan yüz için kullanmayı da tercih ediyor. Travazol kremi yüz için kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

Travazol Krem sivilce için kullanılır mı?

Travazol krem iltihaplı sivilceleri yok etmeye yardımcı olabilir.

Travazol Krem ayak mantarı için kullanılır mı?

Bakteri ve mantar hücrelerinin çoğalmasını önlemek için hijyen çok önemlidir. Ayak mantarı sorunu yaşıyorsanız, çorap giymeyi bırakmalı ve ayaklarınızın hava almasını sağlayabilecek ayakkabılar giymelisiniz. Ayaklarınızı her gün yıkamanız ve hava almalarını sağlamanız iyileşmeyi hızlandırır. Travazol krem ayak mantarı için kullanıldığında mantar hücrelerinin çoğalmasını önler ve ayak mantarı tedavisine yardımcı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.