Uyurken Güzelleştirecek 7 Yöntem

Paylaş
 

Uyurken Güzelleştirecek 7 Yöntem 

Güzellik için bakım şart ancak her zaman buna ayıracak vakit bulmak zor! Bu nedenle biz de sizin için uyurken saçınızdan ayaklarına kadar vakit kaybetmeden nasıl bakım yapabileceğinizle ilgili birkaç ipucu hazırladık.

Gözler

Göz altı torbaları ve mor halkalardan uyuyarak kurtulabilirsiniz. Avokado veya badem yağı gibi doğal yağlarla ve E vitaminiyle göz altlarınıza hafifçe masaj yaptıktan sonra sırtı üstü şekilde uyuyun. Sabah kalktıktan sonra şişkinliklerinizin azaldığını fark edeceksiniz.

Dudaklar

Çatlamış ve kuru dudaklar sık karşılaşılan ve rahatsızlık veren bir problemdir. Kimyasal maddeler yerine gece yatmadan önce sürdüğünüz bir damla zeytinyağı dudaklarınızın tüm kuruluğunu alacaktır.

Cilt

Yüzünüzdeki akneler için gece yatmadan önce doğal bir antiseptik olan çay ağacı yağı sürebilirsiniz. Çay ağacı yağı siz uyurken bakterileri öldürerek cildinizin aknelerden kurtulmasını sağlar.

Ten

Yumuşacık ve pürüzsüz bir ten için glikolik asit içerikli bir vücut kremi sürebilirsiniz. Glikolik asit cildi canlandırır ve yumuşaklık kazandırır. Yatmadan önce sürdüğünüz bu kremin yarattığı farkı birkaç gün içerisinde fark edebilirsiniz.

Saçlar

Saçınıza bakım yapabileceğiniz birçok yöntem bulunuyor. İster tercih ettiğiniz bir saç bakım ürününü, ister kendi hazırladığınız saç maskesini yatmadan önce saçınıza sürüp, üzerine bir bone geçirip uyuyabilirsiniz. Özellikle kendi hazırladığınız maskeler doğal olduğu için saçınızda uzun süre kalması hiç bir zarar vermez aksine çoğu saç diplerinize daha iyi işleyerek saçınıza daha iyi bir bakım sağlar. Sabah kalktığınızda saçınızı yıkayabilirsiniz.

Eller

Ellerinizi bolca yıkıyorsanız ve gün boyu kullandığınız ellerinize bakım yapmaya fırsat bulamıyorsanız, kuru ve çatlamış ellerden şikayetçi olabilirsiniz. Bunun için en iyisi, gece yatmadan önce ellerinize iyi bir nemlendirici krem ve kutikül yağı sürmeniz ve daha iyi emmesi için ince bir eldiven giyerek uyumanız.

Ayaklar

Ayaklarınızın da elleriniz kadar bakıma ihtiyacı var, özellikle uzun mesafeler yürüyor ve ayakta duruyorsanız. Elleriniz gibi ayaklarınıza da yatmadan önce gerekli bakımı uygulayıp, bir çorap giyerek uyuyabilirsiniz.

Bu yazı 266 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Facebookta bizi bulun
Takip Ettiklerimiz