Eşya Dolabı
Üzüm çekirdeği yağı; Mucizevi cilt bakım önerileri
5 Mart 2014
admin

Üzüm çekirdeği yağı; Mucizevi cilt bakım önerileri

Üzüm çekirdeği yağının cilt bakımında ne kadar önem arz ettiğini hiç duymuş muydunuz? Dünyanın bir çok ülkesinde yaşayan bayanlar üzüm...

Üzüm çekirdeği yağının cilt bakımında ne kadar önem arz ettiğini hiç duymuş muydunuz? Dünyanın bir çok ülkesinde yaşayan bayanlar üzüm çekirdeği yağının mucizevi güzellik bakım etkisini kullanıyorlar. İçerdiği antioksidanlar ve esansiyel yağ asitleri sayesinde akneleri yok etmede ve cildin yaşlanmasını geciktirici özelliğe sahiptir üzüm çekirdeği yağı.

Dünyaca ünlü güzel aktris Emma Stone (Kimdir Bknz: [highlight]Emma Stone[/highlight])’nun “[highlight]güzelliğimi buna borçluyum[/highlight]” dediği üzüm çekirdeği yağı özellikler hassas cilde sahip olan bayanlar tarafından çokça terci edilmektedir .Hollywood ünlülerin sır cilt bakım ürünlerinden bir tanesidir üzüm çekirdeği yağı.  Bu mucizevi yağı kullandıktan sonra başka hiçbir cilt bakım ürününü kullanmaya ihtiyacınız olmayacak diyecek kadar iddialılar cilt bakım uzmanları. Birkaç damla soğutulmuş üzüm çekirdeği yağını cildinize masaj yaparak uygulayın ve 20 dakika bekleyin. Veya iki yemek kaşığı yoğurda 12-15 damla üzüm çekirdeği yağı damlatıp cildinize masaj yaparak uygulayın ve 20 dakika sonrasında ılık su ile yüzünüzü durulayın.

Gelin sizlere ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ YAĞI’nın mucizevi diğer etkilerinden söz edelim:

Üzüm çekirdeği yağ E ve C vitaminlerinden daha fazla antioksidan içerir

Yukarıda belirttiğimiz gibi üzüm çekirdeği yağı güçlü bir antioksidandır. Bilimsel çalışmalar gösteriyor ki; üzüm çekirdeği yağının içerdiği proantosiyanidinlerin antioksidan gücü E vitaminin içerdiği antioksidanlara göre 50 kat, C vitamininden de 20 kat daha fazla antioksidan içeriyor. Bu da cildinizin güneşin zararlı ışınlarına ve dışarıdaki toksinlere karşı daha dirençli bir cilt demektir.

Üzüm çekirdeği yağı cildin yaşlanmasını önler

Üzüm çekirdeği yağı sadece cilde zarar veren moleküllere karşı cildinizi korumakla kalmaz, cildinizin optimal şekilde kolajen seviyesini de korumaya yardımcı olur.Ayrıca cildin daha parlak ve canlı görünmesini sağlayan yağ asitleri bakımından da oldukça zengindir. Bu şekilde cilt dokularının yenilenmesine yardımcı olur. Son zamanlarda yapılan bilimsel raporlara göre; üzüm çekirdeği yağı derilerde meydana gelen yaraların iyileşme sürecini de arttırdığı gözlemlenmiştir. Derinizde çatlaklar mevcutsa deneyin ve mucizeyi izleyin.

Üzüm çekirdeği yağının cilde mucizevi etkileri

Üzüm çekirdeği yağının cilde mucizevi etkileri

Üzüm çekirdeği yağı doğal bir sivilce ilacıdır

Zengin miktarda içerdiği linoleik asit sayesinde hücre zarlarının güçlenmesine ve cilt sağlığının artmasına yardımcı olur. Üzüm çekirdeği yağının hücre yenilemesi özelliği sayesinde akneleri, sivilceleri tedavi etmenin yanından, ciltte meydana gelen izleri de yok eder.

Üzüm çekirdeği yağı hafiftir

Badem yağı gibi diğer yağların aksine üzüm çekirdeği yağı daha hafif bir bitkisel yağdır. Çok ince bir dokuya sahip olduğundan dolayı cilde uygulandıktan sonra cilt üzerinde bir kalıntı bırakmaz. Küçük moleküler yapısından dolayı cilt tarafından hızlıca emilir ve cildin saten yumuşaklığında olmasını hızlıca sağlar.

Üzüm çekirdeği yağı kullanarak mükemmel bir cilt

Üzüm çekirdeği yağı kullanarak mükemmel bir cilt

Üzüm çekirdeği yağının sıkılaştırıcı özelliği vardır

Doğal sıkılaştırma özelliğine sahip olan üzüm çekirdeği yağı gözeneklerin küçülmesini sağlayarak cildin sıkılaşmasını sağlar.Bu diğer yağlara göre en büyük özelliğidir aslında.

Üzüm çekirdeği yağı alerji dostudur

Diğer bitkisel ürünlerinin aksine üzüm çekirdeği yağı hiçbir alerjik reaksiyona sebep olmaz. Yan etkisi olmayan nadir doğal yağlardan bir tanesidir.

Yorumunuz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Tüm Hakları Saklıdır © 2012