Uzun ve Sağlıklı Saçlar İçin Evde Hazırlayabileceğiniz Saç Kürü

SAÇ UZATMA KÜRÜ

Saçlarınız istediğiniz uzunluğa kavuşamıyorsa saçlarınızı beslemeden saçınızın uzamasını beklemeyin. Saçınız elbette uzar ama sağlıklı uzamasını istiyorsanız aşağıda vereceğim tarifi düzenli olarak uygularsanız sonuç alacaksınız.

Saç uzatma için tarçın maskesi;

MALZEMELER :

  •     3 yemek kaşığı zeytinyağı
  •     1 yemek kaşığı bal
  •     1.5 çay kaşığı tarçın
Saç uzatma kürü

Saç uzatma kürü

Küçük bir kapta zeytinyağını ocakta ılıtın. Ilıdıktan sonra farklı bir kâseye alarak diğer malzemeleri karıştırarak ekleyin. Hazırlamış olduğunuzu bakım kürünü saç diplerinize masaj yaparak sürün. Saçınızda 10 dakika beklettikten sonra güzelce yıkayın.

Saçlarınızın düzenli ve sağlıklı uzamasını istiyorsanız vermiş olduğum bu saç kürü haftada sadece bir kere ve maksimum 15 dakikanızı almayacak bu kürü uygulayabilirsiniz.

Zeytin yağını arındırma noktasında şüpheleriniz varsa diğer bir bakım kürünü de sizlerle paylaşabilirim. Yeşil çay neredeyse hemen hemen her konu da derde deva olacak mükemmel bir doğa ürünü. Saçlarınızın sağlıklı uzaması için de ikinci önereceğim kür yeşil çay maskesi olabilir. Yeşil çay maskesi için gereken malzemeler:

  •    2 yemek kaşığı yeşil çay (demlenmiş olmalı)
  •    1 yumurta sarısı
  •    1 yemek kaşığı hardal tozu

Uygulama şekli yine diğer kürle benzerlik göstermektedir. Malzemelerimizi karıştırarak saç diplerinize masaj yaparak uygulayınız 15 dakika bekledikten sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Yine bu kürü de hafta da bir kez uygulamanız yeterli olacaktır.

Saç uzatma bakım kürü olarak ben her iki kürü de denedim ve ilk verdiğim bakım küründen daha memnun kaldım. Zeytinyağının verdiği doğal yumuşaklığı saçlarınızda hissedecek yıpranmadan uzadığını hissedeceksiniz.

Bu yazı 214 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Facebookta bizi bulun
Takip Ettiklerimiz