UZUNGÖLDE BAHAR MOLASI

Bir kışın yorgunluğunu atma vakti gelmedi mi? Bahara hoş geldin demediniz mi? Türkiye’nin her neresinde iseniz size en yakın doğa güzelliklerine gitmek için hayatı ertelemeyin deriz. Bir hafta sonu en yakın doğa güzelliğinde nefes almanızı şiddetle tavsiye ederiz. Kış soğuklarından ve yorgunluğundan kurtulmuş isek bahara dinamik bir şekilde merhaba demeliyiz ki yazı güzel bir şekilde geçirelim. Uzungöl‘de aldığınız nefesi sonuna kadar hissedebileceğiniz ender yerlerden bir tanesi. Seyahatiniz uzu ya da kısa sürsün fark etmez önemli olan yaşadığınız hayatın stresinden sizi biran uzaklaştırsın yeterli.

Uzungöl_Maceramiz (3)

Bugün rotamızı Uzungöl’e çevirdik. Yol boyu yeşilin cennetinden geçecek ve her an büyülenmiş gibi başınızı bir sağa bir sola çevireceksiniz. Muhteşem çağlayan derelerin başında mola vererek fotoğraf çekinmenizi tavsiye ederiz.

Uzungöl_Maceramiz (2)Hatta termosunuzda içmek için sizi bekleyen çayınız da varsa gölgelikte vereceğiniz mola yolculuğunuza neşe katacaktır.  Uzungöl’e giderken bildiğimiz tek şey her şeyin doğal olmasıydı. Her şey doğalken kıyafetlerimizin de doğal olması gerekirdi. Özgürce hareket etmenin kendinizi enerjik hissetmenin başında kıyafet gelir.

Uzungöl_Maceramiz (5)

Uzungöl’e vardığınızda gölün o eşsiz güzelliğini ve caminin minaresinden süzülen o anlamlı manzara sizi bir an evvel arabadan indirecek ve mükemmel manzaraya eşlik ettirecek. İner inmez aldığınız o kocaman nefes sizi dinç tutmaya başlayacak ve ilerleyen saatlerde oksijen sarhoşluğu yaşayacaksınız. Konaklamak için civarda her geçen gün sayısı artan oteller size alternatif sunmaktadır. Doğal olsun evlerde kalmak isterseniz sizin tercihinizdir. Rahatlıktan yana iseniz otelde kalmanızı tavsiye ederim. Civardaki otellerden en uygun ve en güzel otel gölün manzarasına uzaktan eşlik etse de Kilpa otelde kalabilirsiniz. Eğer balık yiyecekseniz ritüelin tam tersine inan kardeşler yerine Ada Restaurant’da balık ve kaygana yemenizi şiddetle tavsiye ederim.

Uzungöl_Maceramiz (7)

Uzungöl_Maceramiz (1)

Uzungöl_Maceramiz (6)Gelmişken sütlacı yemenizi de şiddetle tavsiye ediyoruz.

Uzungöl_Maceramiz (8)

Uzun göl gezimiz için son söyleyeceğimiz püf nokta ise Uzungölü sadece göl ve etrafı olarak değerlendirmemenizi tavsiye ederiz. Yukarılara doğru çıktığınızda aralarda akan şelaleri görüp yanı başında anılarınıza bir yenisini katmak için fotoğraf çekinmeyi unutmayın der yazımıza birbirinden güzel uzun göl fotoğrafları ile veda etmek ister der, beğenilerinizi beklemekteyiz. Bizim için sizlerin beğenisi her şeyden daha önemli…Güzel görün güzel yaşayın temennisiyle …

Bu yazı 222 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Facebookta bizi bulun
Takip Ettiklerimiz