Skip to main content

Vajina İçine Boşalmadan Hamile Kalınabilir mi?

Çiftler cinsel birliktelikleri sırasında istenmeyen gebelikten korunmak için bazı yöntemler uygular. En bilinen yöntemlerden biri de; doğum kontrol haplarıdır. Aynı zamanda prezervatif ve iğnelerde hamilelikten korunmaya yarar. Bunları kullanmak istemeyen çiftler ise geri çekilme yöntemi kullanarak hamileliği engeller.

1- Cinsel birliktelik esnasında spermin dışarıya boşaltılması bazen hiç bir şey ifade etmez. Erkekte yer alan zevk suyu vajinanın içine girerse istenmeyen bir gebelik yaşanabilir. Boşalma olmasa da hamile kalma olasılığı bulunmaktadır. Çünkü zevk suyunda spermler de yer alır.

ilişki-sırasında-vajinada-acı-520x245

2– Kadında yer alan yumurta döllenebilmek için müsaitse zevk suyundan gebe kalma olasılığı yüksektir. Geri çekilme yönteminde küçük bir olasılık olsa dahi sperm kalabilir. Erkek dışarı boşaldığını düşünerek riskin ortadan kalktığını zannedebilir. Fakat risk her koşulda vardır.

 

Vajina-İçine-Boşalmadan-Hamile-Kalınır-Mı

3- Erkek ve kadının cinsel uzuvları temas etmeden gebe kalma ihtimali yoktur. İlişki esnasında genital bölgeler birbirine değerse sperm bulaşma ihtimali olacağından gebe kalma olasılığı bulunmaktadır.

Hamile-Kalmanızı-Kolaylaştırıcı-Bitkisel-Kürler-1024x645

4- Bakire kadınlarda adet kanının dışarıya atımını sağlayan delik yer alır. Boşalma esnasında vajinanın içine değil fakat genital kısma boşalma gerçekleşmiş ise sperm hareketli bir yapıda olduğu içim delikten içeri girebilir. Bu durumda gebe kalma olasılığı ortaya çıkar. Cinsel ilişki esnasında kadının yaşı çok önemlidir.

hangi-günler-hamile-kalınır

5- Kadının yumurtlama dönemine yakın zamanlarda cinsel ilişkiye girilmişse vajinanın dış kısmına sana esnasında bile bölgeye gelen spermler hamileliğe neden olabilir. Bu nedenle cinsel ilişkide korunma yöntemlerinden prezervatif ya da doğum kontrol hapı kullanılmalıdır.

yumurtlama-bozuklukları-

1 yorum “Vajina İçine Boşalmadan Hamile Kalınabilir mi?”

  1. Kurumsal görünebilmek için kullanıcının mutluluğunu görmezden gelen sitelerden hiç hoşlanmam. Web özgür hissettirmeli mesela sizin site gibi olmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.