Skip to main content

Yaşam kalitenizi arttırın ve hayatı güzel yaşayın

Spor Yapın

Hayat kalitenizi arttırmada en büyük yardıcınız yapacağınız spor olacaktır.Vücudunuz bir müddet sonra yaptığınız spor hareketlerine alışır ve bu sizi hem formda tutmaya yardımcı olur hem de hayatınızı sıradanlıktan kurtarır.

Pozitif Olun

Hem kendinize hem de çevrenize karşı her zaman olumlu olun.Araştırmalar sonucunda gönüllü işlere katılan insanların hayata daha pozitif bakabildiği ve kendilerini daha da sağlıklı hissetmelerine yardımcı olduğu ispatlanmıştır.Hayır işlerine veya gönüllü işlere zaman ayırmanız sizlerde oluşabilecek stresi ve depresyonun azalmasına yardımcı olur.

Vitamini Eksik Etmeyin

Hayat kalitesi sağlıklı bir vücuda sahip olmakla arttırılabilir.Bu nedenle vücudun vitamin desteğini hiçbir zaman eksik bırakmayın.Özellikle B vitaminini vücudunuzda asla esirgemeyin.B vitamini içeren gıdaları çokça tüketin.B vitamini kalp rahatsızlıklarının yanı sıra, kanser ve şeker hastalıklarına yakalanma riskini minimize ediyor.

İlişkilerinize Önem Verin

Özellikle eşiniz veya sevgilinizle olan ilişkinizi tekrar gözden geçirin.Ve bu ilişkinin çok daha sağlıklı olması için yapabileceklerinizi listeleyip uygulamaya koyun.Sağlam bir ilişki mutlu bir ilişkiyi doğurur.Bu da hayat kalitenizi olumlu etkileyecek faktörlerin başında gelir.

yasam

Arkadaş İlişkileri

Size göre sahte arkadaş olarak gördüğünüz insanları terk edin.Sizlere zarar verdiğini düşündüğünüz insanlar sizin özgüveninizin azalmasına ve negatif bir bakış açısına sahip olmanıza sebep olur.Bu da sizin hayata tutunduğunuz bir bağınızın zayıf olmasına yol açacaktır.Gereksiz insanlardan uzaklaşın.

Kahvaltıya Önem Verin

Sabahları mutlaka kahvaltı yapmaya çalışın.Gün öğünleri sıralandığında kahvaltı altın değerinde olduğunu hepimiz biliyoruz.Araştırmalara göre kahvaltı yapan insanlar kahvaltı yapmayan insanlara göre hem daha verimli oluyorlar hem de hayatta daha başarılı oluyorlar.Kahvaltı yapmanız sizleri sağlıklı kiloya ulaştırmada büyük etkenlerden biri olacaktır.

Ölçülerinizi Boşverin

Hayata ölçüler penceresinden bakmaya son verin.Ölçülerinizi önemsemeyin.Tabiki sağlıklı bir vücuda sahip olmak adına elinizden geleni, yapın fakat ölçülerinizin sizleri esir almasına izin vermeyin.Sizler için önemli olan ölçüt karın bölgenizde oluşabilecek yağlanmadır.Buna oldukça önem gösterin.

Para

İster cimri biri olun isterseniz eliniz bol olsun fakat para konusunu fazla ciddiye almayın.Hayat sevincini yüzdelik oranda en çok etkileyen faktör para konusudur.Duygusal problemlerin birçoğu parayla başlar ve bu psikolojik bunalımların genel sebebidir.

Hayır diyebilmek

hayir-diyebilmek

Hayatta en çok ezilenler HAYIR diyebilmekte zorluk çekenlerdir.Yapabileceğinizden daha fazla bir yükün altına kendinizi sokmayın.Bu size daha sonraları çok daha fazla zarara sokacaktır.Başka insanların isteklerini kendinizden önceye koymayın.Hayır diyebilmek sizleri özgürleştirecek ve hayatta daha mutlu yaşamanızı sağlayacaktır.

 

admin

Hayat dolu,neşeli araştırmayı seven ve araştırdıklarını etrafındakilerle paylaşan uçuk şahıs

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.