Skip to main content
Kir-Dugunu-Gelinlik-Modelleri-Resimleri

Yaz Düğünlerinin Yeni Trendi: Kır Düğünleri

Evlenmekte acelesi olmayanlar, haliyle kışın düğün yapmak istemezler. Böylelikle kışın soğuğunda kimse üşümez, balayı için alternatifler artar. Yani yaz aylarında tercih edilen düğün şekli genelde kır düğünleri olarak karşımıza çıkar.

Kır Düğünü Gelinlik Modelleri

Yaz gelini olmak, daha heyecan verici. Giyilebilecek gelinlikleri; daha özgür, daha rahat kumaşlardan seçin. İki parçalı gelinlik giyecekseniz; büstiyeri dantelden, etek kısmını da organze kumaştan seçtiğiniz takdirde, çok şık ve zarif bir gelinliğe sahip olursunuz. Benim size önerim, kır düğünü gelinlik modelleri konusunda çiçeklerden oluşan Fransız danteli tercih etmeniz. Duvakta ise kısa olanı tercih ederseniz, kırda hareket etme olanağınız artar. Doğayla bütünlük açışından, basınıza çiçek takarak farklı bir şıklık oluşturabilirsiniz.

Kır Düğünü Gelin Ayakkabı Modelleri

Rahat edebileceğiniz; orta ya da alçak topuklu kır düğünü ayakkabı modelleri ile çimenlerin üzerinde daha kolay yürürken, şıklığınızdan da ödün vermeyeceğinize emin olun.

Kır Düğününde Mekân Süslemesi

Mekânın süslemesinde, masaları şık kılmak için, gelinliklerin tasarımında, gelin çiçeğinde, gelin yolunda kullanılan çiçekler, bir kır düğününün olmazsa olmaz şartları arasındadır. Kullanacağınız bu çiçekleri; ortanca, lisyantus, yaban gülleri ya da farklı güllerden hangi birini seçebilirsiniz.

Kır Düğününde Mekân Seçimi

Şehre mesafede fazla uzak olmamalı ki, gece dönüşte konuklar zorluk çekmesin. Yol güzergâhının da düzgün olması; düğününüze gelen konukların, rahat yolculuğu için önemli. Ayrıca yemek menünüzde fazla ağır olmamasına dikkat edin.

Birde gözünüzden kaçmaması gereken en önemli ayrıntı ise, düğün davetiyenizde kır düğünü yapacağınızı belirtmeniz. Düğününüze gelen konukların, kır düğününe uygun giyinebilmeleri için, bu ayrıntıyı sakın atlamayın.

Düğün pastanızın ve nikâh şekerlerinizin uyum içinde olması ve yaza yakışır şekilde, dizayn edilmesine dikkat edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.