Skip to main content
Yaz Dugunu Tavsiyeleri Resim

Yaz Düğünü Yapacak Olanlar Bu Önerileri Sakın Atlamasın!

Hemen herkes muhteşem bir yaz düğünü yapmak ister. Ancak yaz düğünlerinin, bazı dezavantajları da yok değil. Bu olumsuzlukları en aza indirmek için, sizlere harika önerilerim var.

Yaz düğünlerinizi daha eğlenceli ve güzel kılmak için sizlere vereceğim fikirler ise şu şekilde.

Yaz Düğünü Yapacakların Dikkatine!

  • Yazın en can sıkıcı yanlarından biri de, sinek ve haşerelerin olması. Eğer gelinliğiniz kısaysa, herkesin içinde kaşınan bir gelin olmamak için; sinek kovar ürünler ile kol ve bacaklarınızı korumayı ihmal etmeyin.
  • Uzun topuklu ayakkabıların içinde; gelinliğinizle daha şık duracağınız kesin ama düğün boyunca bu ayakkabılarla durmak yorucu olabilir. O nedenle, yanınıza babet ayakkabı almayı unutmayın. Hem bu şekilde daha rahat dans da edebilirsiniz.
  • Sıcak yaz düğünü esnasında; gelen davetliler ile tokalaşıp, belli bir süre sonra terlememek olası mı? Elbette ki değil. Bu nedenle damat adayı, kesinlikle yanına bir yedek gömlek bulundurmalı.
  • Düğünden 2 gün önce; yakın arkadaşınıza rica ederek, düğününüzü yapacağınız mekânın havalandırmasını ve yemek menünüzün kontrolünü yaptırın. Böylece düğünde oluşabilecek aksaklıkların önüne geçerken; aynı zamanda güneşin konumu öğrenilerek, düğün de güneşten korunmak için gölgelikler yerleştirilebilir.
  • Yaşlı konuklarınızı bu gölgeliklere yerleştirip, onların rahat etmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca onların masalarına yelpaze yerleştirip; garsonlara da bu masalara, bol bol su servisi yapmalarını söylemeniz, büyük bir nezaket örneği olur.
Yaz Dugunu Tavsiyeleri1 Resim
Yaz Düğünü İçin Tavsiyeler
  • Düğünde olası bir durumda paniklememeniz için, yanınızda mutlaka acil durum çantası bulundurun. Bu çantanın içinde; olası bir sökülme durumu için, iğne –iplik, gerekli ilaçlar (ağrı kesici vb gibi), yedek çorap, makyaj malzemeleri ve ihtiyacınız olabileceğiniz düşündüğünüz her şey olmalı.
  • Düğününüzü yemekli yapmayı düşünüyorsanız; menünüzün hafif ve yaza uygun olmasına dikkat edin. Sıcaklık nedeniyle susuzluk artacağından, bol bol meşrubat ve su sevisi yaptırmayı ihmal etmeyin.
  • Damat; yeni tıraş olmuş bir cildiyle onlarca kişi ile tokalaşınca, damadın cildinde yanma olması muhtemeldir. Bu sorunların önüne geçebilmek için, damat makyajında su bazlı ürünler kullanmalı. Fresh bir cilt ile damat adayı, sıcak bir yaz gününde çok daha rahat olacaktır.
  • Düğün akşamüzerine kadar uzayacaksa, gelin adayı yanına bir şal almayı unutmasın. Akşamüzeri serinliğinde, terlediğinizden dolayı üşütmeden kaynaklanan problemleri ortadan kaldırmış olacaksınız.
  • Kır düğünü yapacak gelin adayları, eğer topuklu ayakkabı giyeceklerse, topuk koruyucu almayı unutmasınlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.