Yaz Geldi Haydi DİYETE!

 

 

 

 

 

 

Yaz geliyor haydi diyete kampanyası başlatıyorum. Kışın yorgunluğunu yemyeşil bahar ile birlikte atmanın zamanı geldi de geçiyor.. Yaz günlerini aktif ve olmak istediğimiz gibi geçirebilmek için bugünden harekete geçmeliyiz.

Sizlere dukan diyeti yapın, İbrahim Saraçoğlu diyeti gibi sıkmayacağım. Tek ilacımız var o da SU! evet sizlerle birlikte su diyetine başlayacağız. Sadece su içerek zayıflamayı hep birlikte görmüş olacağız.

SU… Şu soruyu kendinize sormanızı istiyorum, günde kaç bardak su içiyorum? Kaç litre su içebiliyoruz ki günde.. Çoğu zaman su içmeyi unutuyoruz bile… Su içmeye erindiğimiz bile oluyor.. bu ve bunun gibi bir çok bahane ile su içmeyi ihmal ediyoruz. Hem sağlıklı bir vücuda sahip olacağız hemde su ile toksin atacağız. Su ile zayıflamak için günde 2.5 litre su içmemiz lazım.. Su içme alışkanlığınız yoksa ilk etapta 1 litre ile başlayıp dönem dönem artırmanızı tavsiye ederim…

Vücudumuzu bir motor gibi düşünmekte fayda var… Motorun kusursuz çalışması içinde suya ihtiyacı var.. Peki suyun yanında neler yapmalı?
1- Ekmeği azaltmalı
2- Yeşilçay içmeli
3- Yeşil elma ve kayısı kurusu aç karnına tüketilmeli

Gayet kolay olan reçetemizi hemen herkes uygulayabilir. Spor yapmaya vaktiniz veya durumunuz yoksa üzülmeyin… Bu diyette sporsuz da zayıflanabiliyor.

Suyu nasıl alışkanlık haline getirebiliriz?

Telefonunuza hatırlatma yazabilirsiniz, küçük küçük notlarla masa başınıza not düşebilirsiniz. Hatta telefonunuza su sesini alarm olarak kurduğunuzda hem yüzünüz de tebessüm oluyor hem de afiyetle içiyorsunuz suyunuzu:) Ayrıca küçük şişelerle suyu yanınıza arkadaş edebilirsiniz. Her sabah kalkar kalkmaz ve her gece yatmadan önce mutlaka su içmelisiniz.

Evet başlayalım su içmeye… İlk yudumu ben içtim gerisi sizden gelsin sevgili okuyucular…

Bu yazı 266 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Facebookta bizi bulun
Takip Ettiklerimiz