Skip to main content
yaz-makyajinin-puf-noktalari-resim

Yaz Makyajının Püf Noktaları Nelerdir?

Cildinize yapacağınız makyaj yaza uygun olmazsa, cildiniz nefes alamaz ve oldukça kötü görünür. Bu nedenle mevsimine göre makyaj yapmak cilt bakımı açısından önemlidir. Kış olduğu yaz makyajının püf noktaları vardır. Şimdi sizlere yaz makyajı ile ilgili bazı detaylar vereceğim.

Cildiniz neme doysun!

Yaz kış cildi nemlendirmek çok önemli. Cildinizin daha ışıltılı ve sağlıklı görünmesi için, yaza uygun bir nemlendirici ile cildinizi nemlendirin ve bronz bir pudra ile makyajınıza başlayın.

yaz makyaji resim
yaz makyajı

Baştan çıkartıcı gözler

Çekici bir yaz makyajı için göz makyajına önem vermelisiniz. Göz çevrenizdeki görüntüyü toparlamak için, gözaltı kapatıcınızı parmak uçlarınızla dağıtın. Bakışlarınıza anlam katmak için, maskarayla gözlerinizi belirginleştirin. Göz kalemi çekmeyi de unutmayın.

yaza uygun makyaj resim
yaza uygun makyaj

Dolgun dudaklar

Dudak çevrenizi dolgun gösterecek yaz makyajı için uygun bir parlatıcı seçmelisiniz. Seçtiğiniz bu parlatıcının nemlendirici özelliği olmasına dikkat ediniz. Bu şekilde dudaklarınız hem dolgun görünür hem de sağlıklı bir görüntüye sahip olur.

yaz makyajinin sirlari resim
yaz makyajının sırları

Yaptığınız makyajın cildinizde daha iyi durması için, öncelikle sağlıklı bir tene sahip olmalısınız. Yazın güneşe çıkmadan güneş koruyucunuzu sürüp, her 3 saatte bir, güneş koruyucunuzu yenilemelisiniz. Bu şekilde teninizi güneşin zararlı ışınlarından koruduğunuz gibi, yüzünüzde çil, ben oluşumunun önüne geçmiş olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.