Eşya Dolabı
Yaz mevsiminde tüketilmesi gereken yeşillikler
31 Mayıs 2014
admin

Yaz mevsiminde tüketilmesi gereken yeşillikler

Yaz mevsiminde dikkat edilmesi gerekenler; yazın vücudumuzun çok fazla enerji tüketimine gerek yoktur bu yüzden yazın yeşillik ve meyve tüketimini...

Yaz mevsiminde dikkat edilmesi gerekenler; yazın vücudumuzun çok fazla enerji tüketimine gerek yoktur bu yüzden yazın yeşillik ve meyve tüketimini arttırmak gerekiyor.

Özellikle maydanoz sabah kahvaltılarında oldukça fazla yararlı.

Yeşillikleri özellikle geceleri çiğ şekilde tüketilmemesi gerekiyor. Haşlanmış sebzelere önem vermek gerekiyor ki gece sindirimleri oldukça zordur.

Dere otu, ıspanak, semiz otu vb. gibi yeşillikler bolca protein ve vitamin içermektedir ve bolca tüketilmesi gerekiyor.

Kilo vermek adına sadece yeşillikle beslenilmez. Vücudun protein ve yağa da ihtiyacı olduğundan dolayı sadece sebze tüketerek zayıflıyamassınız. Vücut protein ve yağlardan eksik kaldığında da zayıflama yavaşlar.

Yaz sebzelerindeki yaşam sırrı:

İştahınızın kabarmasından korkmayın. İştah aslında vücudun zayıflama isteğidir. Abur cubur tüketerek iştah sinyallerini yanlış cevaplamayın. Doğru beslenerek bolca yeşillik tüketerek zayıflamaya çalışın.

Yazın meyvelerini aralarda yerseniz sindirimi resetlediği için zararlıdır. Meyveleri öğünlerde yemek önemlidir. Hava kararmadan meyveleri aslında bitirmek gerekiyor. Özellikle akşam yemeklerinden sonraki yenen meyveler oldukça zararlıdır.

Yorumunuz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Tüm Hakları Saklıdır © 2012