Skip to main content

Yazın parlak saçlarınız olsun istemez misiniz?

 

 

 

 

 

Bayanlar bu soru en çok sizi ilgilendiriyor aslında.Özellikle yaz aylarında saçlar güneş,kum deniz derken daha fazla kuruyup,yıpranıyor.Saç bakımına ne kadar zaman harcasanız da bir türlü istediğiniz o parlak ve bakımlı saçlara kavuşamayabilirsiniz.Fakat birazdan size sıralayacağımız bir kaç küçük yöntemle saçlarınızı daha parlak bir hale getirmeniz mümkün.

Daha canlı ve parlak saçlar için öneriler:

SOĞUK SU

Evet yanlış duymadınız.Saçlarınızı soğuk su ile yıkadığınızda kafanız üzerindeki üst deri kapanır ve daha parlak bir yüzey elde edilir.Bunu saçlarınıza soğuk hava vererek de gerçekleştirebilirsiniz ayrıca saçlardaki elektriklenmeyi önlemek için etkili bir yoldur.

ÇOK SIK YIKAMAYIN

En çok yapılan yanlışlardan biridir aslında her gün saç yıkanması.Emin olun bildiğiniz yanlışlar saçlarınızın daha fazla yıpranmasına sebep olur.Size tavsiyemiz saçlarınızı 2 günde bir yıkamanız saç sağlığınız açısından çok önemlidir.Saçlarım çok yağlanıyor serzenişlerini duyar gibiyim.Bırakın yağlansın !

SAÇLARINIZI ÇOK FAZLA UZATMAYIN

Her bayan saçlarının beline kadar uzanmasını hayal eder ve bu yolda saçlarını hep daha fazla uzatır. Fakat şunu iyi bilmek gerekiyor ki parlak saça sahip olmanın en önemli yollarından bir tanesi de kısa saçtır.Birkaç ayda bir uçlarından aldırmanız sizin daha parlak bir saça sahip olmanız için yeterlidir.

ALKOLÜ SİGARAYI AZALTIN

Hatta sağlığınızı düşünüyorsanız hiç kullanmayın diyede eklemek isteriz.Sadece saça değil komple vücuda zararlı olan alkol ve sigara saçları da çok fazla etkilediği ve yıprattığı kaçınılmaz bir gerçektir.Ayrıca saç köpükleri de alkol içerdiği için saçın parlaklığını kaybetmesine yol açar.

İYONLU ALETLERİ KULLANIN PLASTİK FIRÇALARI ATIN

İyonlu ve seramik aletler saçların gürleşmesine ve parlaklığının artmasına sağlar.Bu nedenle iyonlu ürünleri tercih etmeye çalışın ve kesinlikle plastik saç malzemelerini atın.Plastik fırçalar yerine doğal kıllardan yapılmış fırçaları tercih etmeniz saç sağlığınız açısından önemlidir.Doğal kıllı fırçalar saçınızdaki yağın eşit olarak dağıtır ve parlaklığının arttırır.

 FÖNÜ AZALTIN

Fönün saçın parlaklığını azalttığı artık herkes tarafından biline bir gerçek.Özellikle kıvırcık saça sahip olanların en çok tercih ettiği yol olan fön saç derinizin kurumasına ve parlaklığın azalmasına yol  açar.Bunun yerine maşa kullanmanız sağlığınız açısından daha yararlıdır.

Sağlıklı,uzun ömürlü ve  parlak saçlara sahip olmanız dileğiyle.

 

admin

Hayat dolu,neşeli araştırmayı seven ve araştırdıklarını etrafındakilerle paylaşan uçuk şahıs

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.