Evlilik Hayatında Yeni Evli Çiftlerin Birbirlerine Alışma Süreci

Evlilik Hayatında Yeni Evli Çiftlerin Birbirlerine Alışma Süreci

Bayanlar hayatımız erkeklere göre çok zor! Bu sebepten ötürü daha sistematik olmamız gereken bir hayatımız olmalı. Çalışan bayan olmamız ise sistematikleşmenin de ötesinde pratik olmamızı zorunlu kılıyor. Kısa bir zaman öncesinde tek sorumluluğum  “yarın ne giysem” iken evlendikten sonra “ yarın ne yapsam” sorumluluğu da eklendi. Hayatıma bu sorumluluk ekleneli çok olmadı ama evlilik sorumluluğu eklendiğinden bu yana hayatı daha planlı yaşadığımı fark ettim. Hem evinin hanımı hem de evinin kadını olabilmek ve bu ikisini başarılı bir şekilde götürmek için sistematikleşmeye mecburen ihtiyacımız var. Hayat arkadaşınız ise bu koşuşturmanın en can alıcı noktasında sizin hep diğer eliniz oluyor, diğer yanınız hep o oluyor.

Evlilik Başka Bir Müessese

evlilik-sorunlarıBayanlar; evlilik bambaşka bir müessese.Bu yolun sonsuz olmasını istiyorsak öncelikle “beni” unutup “bizi” lügatimize eklemeliyiz. Mutluluğun anahtarı beni unutup biz olmaktan geçiyor. Hem cinslerim duygularımız sürekli değişiyorken dinamizmimizi tavanda tutabilmek için çok efor harcamaya gerek yok. Eşinizle mutlu vakitler geçirmeyi planlayın. Yuvanızı nasıl kurarsanız startı nasıl verirseniz evliliğiniz o şekilde devam eder. Karşılıklı birbirinizi tanıyın. Flört dönemindeki tanımaktan bahsetmiyorum. Evliliğe ilk başladığınızda ancak onu ev yaşantınızda tam manasıyla tanıyabilirsiniz. Onun hiç görmediğiniz yönlerine, tavırlarına evlilik sürecinde  tanık olacaksınız. Uykudan ilk uyandığınızda onu görüp belki ilk zamanlar bu duruma alışamayacak bir şokla uyanacaksınız. Ama onun varlığı  sizi hep mutlu edecek.

 evlilikHayat onunla güzel olacak. Hayatının onunla güzel olmasını istiyorsan hayatınızı programlayın. Planlı yaşamak kulağa hoş gelmeyebilir. Lakin dakikaların bile ehemmiyeti paha biçilemezken birlikte geçireceğiniz vakitler için programlı yaşamaya değer. Değerli okuyucularımız; evliliğiniz her daim ilk günkü gibi huzur ve mutlu dolu geçmesi temennisiyle der, evlilik köşesinden diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Bu yazı 223 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Facebookta bizi bulun
Takip Ettiklerimiz