Skip to main content

Yeşil Bursam Doyamam Sana

 

 

 

 

 

 

Takvimler her ne kadar yazın geldiğini gösterse de bahar bitmedi. Bahar hala kendini hissettiriyorken seyahat yapmak baharın kokusunu içinize çekmek ister misiniz?O hâlde yolculuk tartışmasız Bursa olmalı!Hem tarihi hem kültürel hem de essiz doğa güzelliğine sahip olan YEŞİL BURSAMIZI seyahat etmekte gecikmemelisiniz.

Kültürel ve manevi doygunluğa camileriyle Osmanlıdan kalma eserlerle ulaşırken, doğa güzelliğine ise yesilin hertonuyla tanışacaksınız. Bu hafta sonunuzu bir sırt çantası hazırlayarak plansız bir şekilde soluğu bursa da almaya nedersiniz?
 Ulu Cami de avuçlarınızı açtığınızda ecdadın varlığını kalp ürpertinizde hissedeceksiniz.
Oradan çıkıp Kapalı çarşıda Bursa burmalarıyla vitrinleri süsleyen kuyumcuları, rengarenk havlu satanları, genç kızlar için çeyizlik malzeme satanları göreceksiniz. Bursa kelimesi sizde neyi çağrıştırır bilmem ama benim aklıma bursa dedin mi ipek gelir. Koza Han’a uğramadan Bursa’dan ayrılmamalısınız.
 Bursa’dan iskender kebabıbını midenize kavuşturmadan ve kaymaklı Kemalpaşa lezzetiyle tanışmadan bursa gezisini tamamlamayınız. Zira bir yerin mutfak kültürü o yerin kalbidir.
 Gezdikçe ufkunuz açılsın der, fotoğraf karelerinizin çoğalmasını dilerim…

admin

Hayat dolu,neşeli araştırmayı seven ve araştırdıklarını etrafındakilerle paylaşan uçuk şahıs

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.