Yeşil Bursam Doyamam Sana

 

 

 

 

 

 

Takvimler her ne kadar yazın geldiğini gösterse de bahar bitmedi. Bahar hala kendini hissettiriyorken seyahat yapmak baharın kokusunu içinize çekmek ister misiniz?O hâlde yolculuk tartışmasız Bursa olmalı!Hem tarihi hem kültürel hem de essiz doğa güzelliğine sahip olan YEŞİL BURSAMIZI seyahat etmekte gecikmemelisiniz.

Kültürel ve manevi doygunluğa camileriyle Osmanlıdan kalma eserlerle ulaşırken, doğa güzelliğine ise yesilin hertonuyla tanışacaksınız. Bu hafta sonunuzu bir sırt çantası hazırlayarak plansız bir şekilde soluğu bursa da almaya nedersiniz?
 Ulu Cami de avuçlarınızı açtığınızda ecdadın varlığını kalp ürpertinizde hissedeceksiniz.
Oradan çıkıp Kapalı çarşıda Bursa burmalarıyla vitrinleri süsleyen kuyumcuları, rengarenk havlu satanları, genç kızlar için çeyizlik malzeme satanları göreceksiniz. Bursa kelimesi sizde neyi çağrıştırır bilmem ama benim aklıma bursa dedin mi ipek gelir. Koza Han’a uğramadan Bursa’dan ayrılmamalısınız.
 Bursa’dan iskender kebabıbını midenize kavuşturmadan ve kaymaklı Kemalpaşa lezzetiyle tanışmadan bursa gezisini tamamlamayınız. Zira bir yerin mutfak kültürü o yerin kalbidir.
 Gezdikçe ufkunuz açılsın der, fotoğraf karelerinizin çoğalmasını dilerim…

Bu yazı 199 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Facebookta bizi bulun
Takip Ettiklerimiz