Skip to main content

Yorgunluk İçin Ahmet Maranki Macun Tarifi

Özellikle mevsim geçiş dönemlerinde hissedilmeye başlayan yorgunluk, halsizlik hali maalesef günlük yaşantımızı olumsuz etkileyebiliyor. Çalışma hayatının içinde zaten gereğinden fazla yıpranıyoruz. Bayanlar olarak bir de işin içine ev işleri dahil olunca yorgunluğumuz iki katına çıkabiliyor. Bunun en önemli nedenlerinden birisi bayanlarda adet dönemindeki aşırı kan kaybından oluşan demir eksikliği olabiliyor. Aşırı üşüme, halsizlik, hiç bir şey yapmadan oturmak veya yatmak isteği kronik yorgunluk veya az önce de bahsettiğim gibi demir eksikliğinden kaynaklı olabiliyor. Eğer adet dönemlerinizde kan kaybınız fazlaysa kesinlikle bir doktora başvurmanız gerekir unutmayalım.

mevsimsel-gecis-yorgunlugu
Mevsimsel Yorgunluk

Bunun dışında mevsim geçişleri, kronik yorgunluk, enerji kaybına iyi gelecek çözümleri doğada arayabiliriz. Bu konuda önerebilecek en çok isimleri zikredilen melisa ve adaçayıdır. Bu çayları günde 2 veya 3 fincan tüketebiliriz. Bir başka İbrahim Saraçoğlu’nun özellikle belirttiği gün içerisinde zaten bol miktarda tükettiğimiz çayın içerisine 10-12 adet karanfil konulup 3-5 dakika bekledikten sonra bu çayın içilmesidir. Bu konuda dikkat edilmesi gereken tek husus karanfille içilen çayın gün içerisinde 2 fincanı geçmemesi gerektiğidir.

Hepimiz tarafından bilinen ve tanınan Ahmet Maranki’nin enerji ve canlılık verecek bir macun önerisi var.

yorgunluk-icin-zencefil-cayi
Kronik Yorgunluk İçin Bitkisel Çözüm

Yorgunluğu yok edecek macun için malzemeler:

*5 gr zencefil

*5gr meyan kökü

*5 gr ginkgo biloba

*5 gr kuşburnu

*5 gr ginseng

Yorgunluğu yok edecek macunun hazırlanışı:

Bütün malzemeleri bir kabın içerisine koyup, macun haline getirdikten sonra günlük olarak tüketebilirsiniz.

Bu macunda kullanılan her bir malzemenin vücuda canlılık katacak, enerjinizi artıracak özellikleri var. Umarım sizlere faydalı olabiliriz. Enerji ve hayat dolu günler geçirmeniz dileğiyle…

Betül Hanım

O konuşsun siz dinleyin :) Hayat dolu, neşeli, güler yüzlü, hayata pozitif pıtırcıklarını saçan iş kadını...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.