Skip to main content

Yüz Bakımı İçin Doğal Yöntemler

Hem hassas cilde hem de normal cilt yapısına sahip olan bay ve bayanlar, her zaman yüz bakımı için doğal yöntemler uygulamak istemektedir. Her ne kadar bitkisel ürünler piyasada yaygın olarak kullanılsa da, ev de uygulanan imkânlar ile birlikte bu işlemler tamamlanabiliyor.

Bakım aşamaları nelerdir?

İlk olarak cildinizi temizlemeniz gerekiyor. Bunun için, önceden hazırlanmış bir kür kullanılabilir. Ya da cilt temizleme losyonlarından yardım alacağınız gibi, sabunlu su ile de temizlik işlemlerini yapabilirsiniz. Yüzünüzü ve boynunuzu da ılık su ile nemlendirerek işlemlere devam edebilirsiniz. Seçtiğiniz temizleyici, alnınıza, boynunuza ve yüzünüze uygulayın. Dairesel masajlar ile birlikte temizlik losyonu uygulandıktan sonra, ılık bir havlu ile yüzünüzü durulayın.

Peeling

                Evde yüz bakımı için doğal yöntemler ile bir peeling oluşturun. Daha sonra temizlik işlemi bittiğinde, peeling uygulamasına geçerek, bunu da tamamladıktan sonra yüzünüzü ılık bir havlu ile durulayın. Yani havlunuzu ılık su ile ıslattıktan sonra durulayabilirsiniz.

Maske uygulaması

Önce, cilt tipinizi bilmeniz, cildinizi tanımanız gerekiyor. Yağlı bir cilde sahipseniz buna uygun olarak, eğer ki kuru cilt yapınız var ise, buna uygun bir maske tercih etmelisiniz. Meyvelerden, süt, bal, limon, yoğur, yulaf gibi pek çok üründen faydalanarak maske hazırlamanız mümkündür. Diğer makalelerimiz de, doğal yüz maskeleri kapsamında pek çok bilgi bulunurken, doğal maske tariflerini alabilmeniz gayet mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.