Skip to main content

Yüz Maskesi Nasıl Yapılır

Hem bayanların hem de erkeklerin oldukça fazla maske tiplerinden tercih edebilmesi mümkün iken, cilt tipinize göre maske yapmak sizlerin sağlığı açısından önemlidir. Mesela, yağlı ya da kuru ciltlere uygun olan maske türlerini seçerek, siyah noktalar için de farklı bir maske uygulaması gerçekleştirilebilir. Genel olarak sivilceler ve akneler için de maskeler hazırlanırken, kısaca yüz maskesi nasıl yapılır sorularınızı şu şekilde yanıtlayabiliriz.

Yağlı ciltler için maske hazırlama

Beslenme ya da vücut özelliklerine bağlı olarak, cildiniz çok yağlı olabilir. Fakat yağlı ciltler için hazırlanan maskeler ile daha kuru bir cilde sahip olabilirsiniz. Tabi ki maske uygulandıktan sonra, nem dengenizi sağlayabilmek için nemlendirici kremlerin de kullanılması gerekiyor.

  • Bal, limon suyu ve yeteri kadar süt ile karışım hazırlanmalıdır.
  • Bu karışım, yüzünüzün belirtilen bölgelerine uygulanarak, 15 ile 20 dakika aralığında beklenme sağlanmalıdır.
  • Yeteri kadar bekledikten sonra maske yüzden soğuk su ile temizlenerek, ferahlık ve kuruluk sağlanabilir. Daha sonra da nemlendirici krem uygulanarak, bu işlem haftada 1 ya da 2 defa yapılmalıdır.

Kuru ciltler için

Yine kuru ciltler için yüz maskesi nasıl yapılır dendiğinde şu içerik yardımcı olabilir.

  • Muz
  • Yoğurt

Gördüğünüz gibi oldukça kolay bulunabilir malzemeler. Bu karşımı kıvama getirdikten sonra, 15, 20 dakika kalacak şekilde uygulamanız gerekiyor. Böylelikle muzun yüzünüzü daha yumuşak ve pürüzsüz hale getirebilmesi mümkün olacaktır. Bunun yanı sıra, salatalığı iyice ezerek, şeker eklemesi yapılarak, biraz dolapta bekledikten sonra yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.