Skip to main content

Yüz Temizliği Nasıl Yapılır

Vücudumuzda temizliğinin önemli bir yere sahip olması ile birlikte, yüz temizliği nasıl yapılır gibi sorular pek çok yerde karşımıza çıkmaktadır. Sizlere yüz temizliğinin yapılmasında gerekli olanlar ve yapılması gerekenler hakkında bilgiler vererek yardımcı olalım.

Cildinizi temizleyin

Cildinizi temizleyebilmek için, bazı cilt temizlik losyonlarından faydalanabilirsiniz. Tabi ki, bu losyonları kullanmadan önce, gözeneklerin tam anlamı ile açılmasını sağlamak önemlidir. Bunun için de, bir tencereye su koyarak kaynatmanız gerekiyor. Kaynamış su buharına durarak, gözeneklerin açılmasını sağlayarak, temizlik işlemlerine başlayabilirsiniz.

Buhara durduktan sonra, gözenekler açılacağından, sivilce, akne ve siyah noktaları temizlemek daha kolay olacaktır. Elbette ki yağdan arındırmak için de bu yöntem uygulanabilir öyle değil mi? Gözeneklerin açılması ile birlikte, bir pamuk ile losyonu cildinize sürünüz, dairesel masajlar ile birlikte yedirerek, 15 ile 20 dakika aralığında losyon cildinizde kalabilir. Daha sonra, ılık su ile yüzünüzü temizleyebilirsiniz. Ya da bundan bir başka olarak, ılık su ile ıslanmış bir havlu işinizi görebilir.

Nemlendirici kullanın

Daha çok yüz temizliği nasıl yapılır sorularında, kış aylarında önerilerden birisi de temizlik sonrası nemlendirici kullanımıdır. Gözenekler tamamıyla açılarak, siyah noktaları temizlediğinizde, cildiniz tahriş olabilir. Bununla birlikte de nem oranı düşeceğinden, hafif ıslak tutulabilir. Ekstra olarak da cilt bakım ürünlerinden olan nemlendirici kremler kullanılarak, yüzünüzün nem dengesi sağlanarak, sağlıklı bir cilt temizlik işlemi tamamlanmış olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.