Skip to main content

Zayıflamaya yardımcı tok tutan salata

Atv’de yayınlanan Zahide ile Yetiş Hayata programına katılan Halk Sağlığı Uzmanı Oğuz Özyaral diyet yapmak isteyenlere ve kolay bir şekilde kilo vermek isteyenler için oldukça tok tutan salata yapımını anlattı.

İçersine bolca besin katan Oğuz Özyaral bu anlatacağı salatanın çok fazla kalori içerdiğini ve tek başına tüketilmesi gerektiğini sözlerine ekliyor.

Halk Sağlığı Uzmanı Oğuz Özyaral Tok Tutan Salata Tarifi:

Oğuz Özyaral Tok Tutan Salata Tarifi
Oğuz Özyaral Tok Tutan Salata Tarifi

Avokadoyu ikiye bölün ve yarım dilimin içini bir kaşık yardımı ile oyun. Bir kabın içersine koyun ve kaşık yardımıyla avokadoyu iyice ezin. Daha sonra üzerine 2 yemek kaşığı zeytinyağı dökün (zeytinyağı bağırsakların çalışmasına yardımcı olur) ve salatalığın yarısını küp küp karışımımızın içersine ekleyin. Ardından kırmızı biberi de küp küp doğrayın ve karışımımızın içine ekleyin.

Oğuz Özyaral Tok Tutan Salata Tarifi
Oğuz Özyaral Tok Tutan Salata Tarifi

Çok az miktarda kaşar peyniri veyahut beyaz peynir rendeleyin. Üzerine kırmızı pul biber serpin ve son olarak da kaymaksız iki yemek kaşığı kadar yoğurt ekleyin.

Oğuz Özyaral Tok Tutan Salata Tarifi
Oğuz Özyaral Tok Tutan Salata Tarifi

Bu salatamızı sabah kahvaltılarında veya ara öğünlerde bir dilim ekmek üzerine sürerek yiyebilirsiniz.  Bu karışım kalori  olarak çok fazla olduğundan tek başına yenmesini tavsiye diyor Oğuz Özaral.

admin

Hayat dolu,neşeli araştırmayı seven ve araştırdıklarını etrafındakilerle paylaşan uçuk şahıs

1 yorum “Zayıflamaya yardımcı tok tutan salata”

  1. ya ben kendimi tutamıyorum salata da olsa dayanamayıp en fazlasını yiyorum evde bana göre diyet yemekleri yapılıyor ben onlardan farklı şeyleri yemeyi seçiyorum. bu halden bir an önce kurtulmam gerek nasıl yaparım bilmiyorum. bana yardımcı olur musunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.